Prvá operácia na nových OS

Nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach dnes zaznamenala v priestoroch nových operačných sál zvýšený pohyb. Od skorého rána vrcholili prípravy na spustenie novej urologickej operačnej sály č. 8. Historicky prvým operačným zákrokom, ktorý dnes v deň sv. Valentína zoperoval náš skúsený urologický tím pod vedením pána primára MUDr. Petra Čecha, bola PLASTIKA HYDROKÉLY - čiže vodného pruhu u pacienta Eduarda. Je to operácia vonkajšieho genitálu pre patologické nahromadenie tekutiny v obaloch mieška. Vykonaná bola v lokálnej anestézii a trvala cca 30 minút.
Samozrejme touto operáciou náš operačný program neskončil. Druhým plánovaným zákrokom bola ENDOSKOPICKÁ OPERÁCIA NÁDORU MOČOVÉHO MECHÚRA vykonaná v celkovej anestézii. Operácia trvala ani nie hodinu. Pacientom bol taktiež muž v strednom veku.
V tom istom čase, na novej ORL sále, vykonal pán primár MUDr. Jozef Beňo chirurgické odstránenie podnebného čapíku, nazývané uvulectomia.
„Som nesmierne rád, že sme sa dočkali prvej operácie na nových operačných sálach, ktoré sa začali stavať už v roku 1999. Veríme, že sme dnes potešili nie len zdravotnícky personál, skvalitnením ich pracovného prostredia, ale najmä našich pacientov „ povedal Ing. Vladimír Vido, riaditeľ NsP Prievidza.
Pacientom prajeme skoré uzdravenie a zdravotníkom množstvo úspešných operácií.

V médiach:

TV MARKÍZA 

TV JOJ

RTVS

Fotogaléria

Video

Prvá operácia na nových OS

Nemocnica s poliklinikou Prievidza spustila nové operačné sály symbolicky na Valentína. Nové priestory ponúknu lepší komfort pre pacientov aj samotných lekárov.

OZNAM ODBEROVÁ AMBULANCIA

Partneri