Nemocnica s poliklinokou Prievidza so sídlom v Bojniciach www.hospital-bojnice.sk
Nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach
NsP Prievidza Oddelenia JZS Informácie pre pacienta SVLZ vyšetrenia Ponuka práce Výberové konania Kontakt

Jednodňová zdravotná starostlivosť

Krok 1
Ráno prídete na ambulanciu JZS, kde sa Vás ujme naša sestra, ktorá Vás prevedie všetkými potrebnými vyšetreniami pred zákrokom. Všetky vyšetrenia absolvujete prednostne bez zbytočného čakania.
Krok 2
Po ukončení predoperačných vyšetrení absolvujete samotný zákrok.
Krok 3
Po zákroku absolvujete pooperačné prehliadky a po úspešnom zákroku odchádzate späť domov.

A to všetko
za jeden deň.

Nájdite si zákrok vykonávaný jednodňovou zdravotnou starostlivosťou
Názov zákroku Zákrokom sa vyrieši
Adenotómia - odstránenie nosovohltanovej mandle, Endoskopická adenotómia - endoskopické odstránenie nosovohltanovej mandle (pod kontrolou optiky) Operáciou sa odstraňuje patologicky zväčšené tkanivo nosovohltanovej mandle spôsobujúce sťažené dýchanie, dýchanie cez ústa, chrápanie, zatekanie hlienov, opakované nádchy a zápaly hrtana a priedušiek.
Aplikácia liekov do sklovca Cieľom je zabrániť strate zraku u indikovaných diagnóz.
Artroskopia členkového kĺbu Operáciou sa riešia bolestivé stavy v oblasti päty a členkového kĺbu spôsobené degeneratívnym poškodením.
Artroskopia kolena Roztrhnutie meniskov, ošetrenie poškodení chrupaviek.
Artroskopia ramenného kĺbu Operáciou sa ošetrujú kĺbne plochy ramena, degeneratívne poškodenia väzov a šliach, rozšírenie tzv. subakromiálneho priestoru pod nadpleckovým výbežkom lopatky (acromion).
Bronchoskopia - endoskopické vyšetrenie dýchacích ciest Na našom pracovisku sa bronchoskopia realizuje terapeuticky - liečebne, teda sa pri nej odstraňujú náhle vdýchnuté cudzie telesá v dýchacích cestách spôsobujúce náhle poruchy dýchania, dusenie, kašeľ.
Cerclage - zošitie krčka maternice v tehotenstve Zákrok sa vykonáva pri hroziacom predčasnom pôrode pre inkompetenciu krčka (neschopnosť ostať uzatvorený), pred výkonom je nutné odobrať ster z pošvy. V termíne pôrodu sa steh odstraňuje.
Chirurgické narušenie hymenu (panenská blana) Zákrok umožní odstrániť prekážku odtoku menštruačnej krvi, prípadne rigidný (tuhý) hymen, ktorý robí ťažkosti pri pohlavnom styku.
Chromopertubácia s laparoskopickou asistenciou (priechodnosť vaječníkov) - hnedý dezinfekčný roztok sa cez špeciálne zariadenie vpraví do dutiny maternice a kamerou zavedenou do brušnej dutiny sa sleduje prechod tekutiny cez vajcovody Zákrok umožňuje diagnostikovať tubárny typ sterility (stav, kedy nepriechodnosť vajcovodov bráni otehotnieť), resp. spriechodniť vajcovody.
DCRS - dacryocystorinosomia - endoskopické (pod kontrolou optiky) otvorenie slzného vaku do nosovej dutiny Pri operácii sa endoskopickým prístupom (pod kontrolou optiky) cez nos riešia nepriechodné slzné cesty, otvára sa slzný vak do nosovej dutiny pred miestom jeho uzáveru. Výkon sa koná v spolupráci s očným lekárom, ktorý v rovnakom čase spriechodňuje slzné cesty prístupom cez oko.

Partneri NsP Bojnice

Linky
Spolok lekárov, Lekárska komora, Asociácia nemocníc, Slov. kom. sestier a pôr. asisteniek, Mesto Prievidza, Mesto Bojnice, Zámok BOJNICE,
Kúpele Bojnice, ZOO Bojnice, VŠZP,

Stránky www.hospital-bojnice.sk prevádzkuje Nemocnica s poliklinikou Prievidza, Nemocničná 2, 972 01 Bojnice.
Created by WebCreative.info © 2010 - 2018 All rights reserved.