Nemocnica s poliklinokou Prievidza so sídlom v Bojniciach www.hospital-bojnice.sk
Nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach
NsP Prievidza Oddelenia JZS Informácie pre pacienta SVLZ vyšetrenia Ponuka práce Výberové konania Kontakt

Spravodajstvo

Nový monitor zníži pacientovi množstvo podaných anestetík
Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach má nový ...
Návšteva výkonného predsedu Rádu maltézskych rytierov Švajčiarsko Guido Stöckl
Našu nemocnicu navštívil výkonný predseda Rádu maltézskych rytierov Švajčiarsko Guido Stöckl. S vedením nemocnice navštívili ...
Výťažok z Gulášfestu smeruje na detské oddelenie
BOJNICE 15.júna 2018 – Detskému oddeleniu Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach venovali ...
Stretnutie s riaditeľom nemocnice
PhDr. Mgr. Martin Hudec – riaditeľ Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach pripravil ...

Objednávanie cez
portál TSK

Infolinka

Certifikát

ISO 9001 LLC Certification - Systém menežmentu kvality

Masáže, bankovanie či kyslíkoterapia priamo v bojnickej nemocnici

02.05.2017
Rýchla doba, stres či zlá životospráva. To je len zlomok dôvodov, ktoré privádzajú na Neurologické oddelenie NsP Prievidza so sídlom v Bojniciach stále viac a viac pacientov. V mnohých prípadoch trápia pacientov zdravotné problémy práve súvisiace s preťažením, únavou, stresom. Na odstránenie týchto problémov často stačí málo – dopriať svojmu telu oddych a relax.

Zázračná reflexná liečba
V dnešnej uponáhľanej dobe mnohí z nás zabúdajú na relax, ktorý je pre regeneráciu nášho tela nesmierne dôležitý. Viacerí z nás dokonca zabudli ako oddychovať a dopriať si zaslúžený odpočinok. Ak aj vy patríte medzi tých, ktorí ešte nenašli vhodný typ relaxu, poradí vám odborný personál na Neurologickom oddelení Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach. Vyškolené sestry NsP Prievidza vám ukážu spôsoby relaxačnej liečby, ktorá dopraje vášmu telu nielen odpočinok, ale zároveň aj prelieči problematickú oblasť vášho tela. Hovoríme o masáži lávovými kameňmi, bankovaní, moxovaní či oxygenoterapii (kyslíkoterapii), ktoré s vašim telom dokážu zázraky.

Masáž lávovými kameňmi
Tento typ termoterapie má relaxačný a blahodarný účinok. Pôsobí do hĺbky, uvoľňuje svalové zatvrdliny, odbúrava stres a popri príjemnej hudbe sa dokonale zrelaxujete. Pri masáži lávovými kameňmi sa využívajú kamene vychrlené sopkou, ktoré obsahujú liečivé sily. Pred masážou sa kamene nahrejú na 40 – 60 °C a jemne sa ukladajú na naolejovanú pokožku. Teplo pomáha uvoľniť svalstvo, zlepšiť metabolizmus, krvný obeh, upokojiť bolestivé miesta a uvoľniť svalové spazmy.

Bankovanie
Prebieha prostredníctvom prikladania baniek na telo pacienta za účelom lepšieho prekrvenia. Pri bankovaní sa využíva prepojenie akupunktúrnych dráh s vnútornými orgánmi tela. Prikladaním jednotlivých baniek sa ovplyvňuje aktivácia reflexných zón, ktoré sú v úzkom vzťahu s vnútornými orgánmi, a tým na ne pôsobia. Banky sa prikladajú na chrbát, chodidlá, na bolestivé rameno, svalové spazmy a myogelózy či na brucho. Priložením banky na kožu sa spôsobí vydutie kože pod banku, koža následne zväčší svoj povrch a spôsobí roztiahnutie pevných buniek kože aj na povrchu. V hlbších častiach kože dochádza k vysávaniu krvi a medzibunkovej tekutiny pod banku. Následnou jemnou masážou po odstránení banky dochádza k výraznému oddrenážovaniu nahromadených odpadových látok a škodlivín, ktoré sú vzápätí prefiltrované a odvedené von z tela. Tento spôsob liečby zvyšuje imunitu, má analgetické účinky, zlepšuje stav svalovej slabosti, pôsobí pozitívne na niektoré kožné ochorenia, detoxikuje, zlepšuje krvný a lymfatický obeh, odplavuje únavové či cudzorodé látky. Bankovanie je vhodné pre pacientov, ktorých trápia ochorenia nervovej sústavy a zmyslových orgánov alebo ochorenia pohybových orgánov a spojivového tkaniva. Po bankovaní vzniknú na tele hematómy, ktoré v priebehu niekoľkých dní samovoľne zmiznú.

Moxovanie
Ide o liečebnú metódu, ktorá prehrievaním akupunktúrnych bodov pomocou moxy stabilizuje vegetatívny nervový systém a zvyšuje obranyschopnosť organizmu. Samotná moxa je vyrobená z bylín, najčastejšie je používaná Palina obyčajná. Bylina je balená do tvaru cigary, ktorá sa pri aplikácii zapáli. Pri prehrievaní sa rovnomerným, pomalým horením vlákien moxy vyrába teplo, ktoré preniká do svalov, ohrieva dráhy, dráhové obehy, vyháňa chlad a vlhkosť. Obnovuje sa tiež nervová regulácia v organizme a normalizujú sa procesy dráždenia a útlmov. Po moxovaní zostáva na koži sčervenanie, ktoré však veľmi rýchlo zmizne. Môže vzniknúť aj malý pľuzgierik. Odporúča sa, aby pacienti po moxovaní nepili studené nápoje.

Oxygenoterapia
Nadštandardná služba, počas ktorej sa pacientovi podáva kyslík. Táto terapia prekrvuje mozog, pomáha riešiť problémy so zabúdaním či so sluchom, vhodná je takisto v boji proti únave. Oxygenoterapia posilňuje obranyschopnosť organizmu proti infekciám, cievnym a nádorovým ochoreniam, vhodná je pri migrénach, strese, prepracovanosti, vysokom krvnom tlaku, cukrovke, vredoch predkolenia, srdečnej arytmii, angíne pectoris, po infarkte a pomáha onkologickým pacientom pri regenerácii organizmu pri a po chemoterapii a ožiarení. Terapia kyslíkom je vhodná pri bolestiach hlavy, nechutenstve, zvýšenej únave, bolesti nôh, poruchách spánku, pri psychických problémoch, depresiách, pri terapii zhubných nádorov, srdcových ochoreniach a pri ochoreniach pľúc a priedušiek.

Masážne kreslo, masážna podložka, masážny vankúš
Za výborný doplnok reflexnej liečby môžeme považovať masážne kreslo, masážnu podložku a masážny vankúš, ktoré sú vám takisto k dispozícii na Neurologickom oddelení NsP Prievidza so sídlom v Bojniciach. Uvedené masážne pomôcky je možné použiť na masáž celého tela alebo iba na vybrané časti tela. Mikroprocesorová masážna magnetická podložka MediWell s vyhrievaním je navrhnutá s ohľadom na rozloženie kostí a akupunktúrnych bodov na tele. Je schopná masírovať viacero častí ľudského tela. Pacienti si môžu zvoliť ľubovoľnú masáž pomocou ľahko ovládateľného diaľkového ovládača. Masážny vankúš a masážne kreslo sú určené pre masáž celého tela. Masírovaním jednotlivých partií odstraňujú únavu a odbúravajú pocity stresu. Masážne kreslo disponuje kompletnou multifunkčnou masážou v operadle, sedadle a na nohách. So zabudovanými špeciálne vyvinutými valčekmi výborne uvoľňuje napätie v oblasti lýtkových, stehenných, sedacích a chrbtových svalov, a tak priaznivo pôsobia na celkový stav používateľa.

Cenník služieb na stiahnutie tu >>>

Viac informácií, objednanie: 046/5112 344, 046/5112 349, bankovanie@hospital-bojnice.sk
Detail obrázku - Masáže, bankovanie či kyslíkoterapia priamo v bojnickej nemocnici

Partneri NsP Bojnice

Linky
Spolok lekárov, Lekárska komora, Asociácia nemocníc, Slov. kom. sestier a pôr. asisteniek, Mesto Prievidza, Mesto Bojnice, Zámok BOJNICE,
Kúpele Bojnice, ZOO Bojnice, VŠZP,

Stránky www.hospital-bojnice.sk prevádzkuje Nemocnica s poliklinikou Prievidza, Nemocničná 2, 972 01 Bojnice.
Created by WebCreative.info © 2010 - 2018 All rights reserved.