Nemocnica s poliklinokou Prievidza so sídlom v Bojniciach www.hospital-bojnice.sk
Nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach
NsP Prievidza Oddelenia JZS Informácie pre pacienta SVLZ vyšetrenia Ponuka práce Výberové konania Kontakt

Spravodajstvo

Nový monitor zníži pacientovi množstvo podaných anestetík
Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach má nový ...
Návšteva výkonného predsedu Rádu maltézskych rytierov Švajčiarsko Guido Stöckl
Našu nemocnicu navštívil výkonný predseda Rádu maltézskych rytierov Švajčiarsko Guido Stöckl. S vedením nemocnice navštívili ...
Výťažok z Gulášfestu smeruje na detské oddelenie
BOJNICE 15.júna 2018 – Detskému oddeleniu Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach venovali ...
Stretnutie s riaditeľom nemocnice
PhDr. Mgr. Martin Hudec – riaditeľ Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach pripravil ...

Objednávanie cez
portál TSK

Infolinka

Certifikát

ISO 9001 LLC Certification - Systém menežmentu kvality

Vďaka miliónovej investícii pribudne v bojnickej nemocnici nové CT pracovisko a CT prístroj

17.07.2017
V bojnickej nemocnici bol v piatok 14. júla 2017 poklepaný základný kameň výstavby nového CT pracoviska. Okrem neho pribudne nemocnici aj CT prístroj novej generácie.

Od pondelka 17. júla 2017 sa v Nemocnici s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) začnú ďalšie úpravy jej vnútorných priestorov. V nevyužitých priestoroch bývalého rehabilitačného oddelenia vyrastie nové CT pracovisko, ktorého vybudovanie v bojnickej nemocnici zafinancuje Trenčiansky samosprávny kraj zo svojho rozpočtu. „Táto rekonštrukcia je financovaná čisto z prostriedkov Trenčianskeho samosprávneho kraja. Sú to peniaze, ktoré župa dokázala ušetriť rôznymi verejnými obstarávaniami,“ komentoval trenčiansky župan Jaroslav Baška s tým, že takto ušetrené finančné prostriedky mohli byť využité na rekonštrukciu zdravotníckej infraštruktúry. Stavebné úpravy na vybudovanie nových priestorov CT pracoviska odkroja z rozpočtu TSK sumu viac ako 360 tisíc eur.
Základný kameň výstavby nového CT pracoviska v bojnickej nemocnici slávnostne poklepal predseda Trenčianskeho samosprávneho krajakraja Jaroslav Baška spolu s riaditeľom nemocnice Ivanom Gašparovičom, poslancami Zastupiteľstva TSK a zástupcami realizátora stavby. Premeniť priestory bývalého rehabilitačného oddelenia na CT pracovisko by malo trvať približne 2 mesiace. Nový CT prístroj bude nainštalovaný a uvedený do prevádzky až po dokončení stavebných úprav. Vybudovanie nového CT pracoviska bude prínosom nielen pre pacientov, ale aj zdravotníkov, a to najmä v skrátení čakacích lehôt a v zvýšení kvality diagnostiky.

Bojnické CT-čko novej generácie bude svojou kvalitou zatiaľ jediné na Slovensku CT-čko, ktoré momentálne bojnická nemocnica využíva, má už 11 rokov a je značne opotrebované. Trenčianska župa preto za účelom skvalitnenia zdravotnej starostlivosti obyvateľov kraja pristúpila k nákupu nového CT prístroja. „Nákupom CT prístroja novej generácie sa zvýši kvalita a komfort nielen pre zamestnancov, ale hlavne pre pacientov, ktorí potrebujú CT vyšetrenie. Pevne verím, že o necelé tri mesiace sa stretneme a budeme môcť povedať, že sa podaril ďalší kus dobre vykonanej práce,“ odôvodnil trenčiansky župan zakúpenie CT-čka aj tým, že touto investíciou sa zlepší dostupnosť odborných vyšetrení na hornej Nitre. Na nákup nového CT-čka pôjde z rozpočtu TSK viac ako 670 tisíc eur.
Investícia u najväčšieho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti na hornej Nitre bude znamenať lepšiu kvalitu zdravotnej starostlivosti, čo ocenil riaditeľ nemocnice Ivan Gašparovič. „Výška radiácie na pacienta sa zníži o polovicu, tým pádom kvalita zobrazovania bude lepšia a ožiarenie pacienta bude menšie,“ povedal riaditeľ a doplnil, že nemocnica bude na vyšetrenie využívať dva CT prístroje, a tak v prípade poruchy bude vždy jeden prístroj k dispozícii a pacienti nebudú musieť cestovať za vyšetreniami do vzdialených miest.

autor: bj
Detail obrázku - Vďaka miliónovej investícii pribudne v bojnickej nemocnici nové CT pracovisko a CT prístroj
Detail obrázku - Vďaka miliónovej investícii pribudne v bojnickej nemocnici nové CT pracovisko a CT prístroj

Partneri NsP Bojnice

Linky
Spolok lekárov, Lekárska komora, Asociácia nemocníc, Slov. kom. sestier a pôr. asisteniek, Mesto Prievidza, Mesto Bojnice, Zámok BOJNICE,
Kúpele Bojnice, ZOO Bojnice, VŠZP,

Stránky www.hospital-bojnice.sk prevádzkuje Nemocnica s poliklinikou Prievidza, Nemocničná 2, 972 01 Bojnice.
Created by WebCreative.info © 2010 - 2018 All rights reserved.