Nemocnica s poliklinokou Prievidza so sídlom v Bojniciach www.hospital-bojnice.sk
Nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach
NsP Prievidza Oddelenia JZS Informácie pre pacienta SVLZ vyšetrenia Ponuka práce Výberové konania Kontakt

Spravodajstvo

Nový monitor zníži pacientovi množstvo podaných anestetík
Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach má nový ...
Návšteva výkonného predsedu Rádu maltézskych rytierov Švajčiarsko Guido Stöckl
Našu nemocnicu navštívil výkonný predseda Rádu maltézskych rytierov Švajčiarsko Guido Stöckl. S vedením nemocnice navštívili ...
Výťažok z Gulášfestu smeruje na detské oddelenie
BOJNICE 15.júna 2018 – Detskému oddeleniu Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach venovali ...
Stretnutie s riaditeľom nemocnice
PhDr. Mgr. Martin Hudec – riaditeľ Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach pripravil ...

Objednávanie cez
portál TSK

Infolinka

Certifikát

ISO 9001 LLC Certification - Systém menežmentu kvality

Kontrolný deň ukázal, že trojlístok tých najväčších krajských investícií rozkvitne už túto jeseň

25.07.2017
Azda k najväčším investíciám z krajského rozpočtu patrí dokončenie monobloku a inžinierskych sietí v Nemocnici s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach. Pôvodne ministerskú investíciu, ktorá na svoje dokončenie čakala dlhých 13 rokov, sa podujal zo svojho rozpočtu dotiahnuť do zdarného konca Trenčiansky samosprávny kraj. Za 8,6 mil. € v aktuálne rekonštruovanom monobloku vznikne priestor pre operačné sály, centrálnu chirurgickú jednotku intenzívnej starostlivosti a tzv. dospávacie oddelenie.

Stavebným ruchom nemocničný monoblok ožil začiatkom marca tohto roku. Po necelých piatich mesiacoch intenzívnej práce vidieť obrovské pokroky, ktoré pre pacientov i lekárov budú znamenať kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť a komfort. Osobne si skontrolovať práce na stavbe prišiel priamo do nemocnice už po druhýkrát župan Jaroslav Baška. „Blok G by sa mal kompletne hotový odovzdať niekedy koncom septembra, kedy by sme chceli urobiť aj jeho kolaudáciu. Pevne verím, že centrálnu jednotku intenzívnej starostlivosti, chirurgické a ortopedické oddelenie v bloku G budú pacienti využívať už v priebehu októbra,“ informoval počas kontrolného dňa predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) s tým, že po rekonštrukcii bloku G sa začne dostavba bloku F a koncom novembra by mohlo byť do prevádzky uvedených 9 nových moderných operačných sál spolu s dospávacím oddelením.

Zvuky stavebných prác znejú aj z iného krídla bojnickej nemocnice, v ktorom v týchto dňoch vzniká nové CT pracovisko. Hoci stavebný kameň poklepali len pred niečo vyše týždňom, už aj tu vidieť pokrok. O necelé tri mesiace by tak mali pacientov vyšetrovať jedinečným CT prístrojom novej generácie a navyše na modernom pracovisku. Náklady na túto investičnú akciu sa vyšplhajú na približne 1 mil. € a sú plne hradené z rozpočtu TSK.

V reakcii na potreby obyvateľov kraj rozširuje spektrum poskytovaných sociálnych služieb.
Po zdĺhavom príbehu plnom nečakaných prekážok sa do zdarného finále blíži aj výstavba špecializovaného zariadenia pre ľudí s diagnózou autizmus. V týchto dňoch dostáva finálnu tvár zvonka a čoskoro i zvnútra. Svoje služby by už v októbri tohto roka malo poskytovať 30 klientom s diagnózou autizmus s ukončenou povinnou školskou dochádzkou. Kraj zariadenie začal stavať pri Centre sociálnych služieb – DEMY v Trenčíne v druhej polovici roku 2016 s očakávanými nákladmi približne 1,6 mil. €, ku ktorým ešte pribudnú náklady na vybudovanie parkoviska. „Stavba napreduje veľmi dobre. Ja sám som bol trochu skeptik pokiaľ ide o túto stavbu, no vyzerá to tak, že 1. októbra by sme mohli otvárať,“ komentoval trenčiansky župan Jaroslav Baška počas druhého kontrolného dňa na stavbe. Ten prvý absolvoval začiatkom júna. „Za ten mesiac a pol sa na stavbe urobilo veľmi veľa prác. Zvonku sa dorába fasáda, vnútri sú hotové všetky mokré procesy, pokračuje sa dlažbami a obkladom. Koncom augusta pribudne výťah, reálne kontúry dostávajú aj úpravy okolia,“ dodal predseda TSK.

Modernizácia s minimálne 60% úsporou

Na jeseň privíta študentov s novou tvárou Stredná odborná škola Pod Sokolicami v Trenčíne v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK. Budova stará 65 rokov zmenu podstupuje ako zvonka – zateplením, výmenou vchodov i okien na celej budove – tak aj zvnútra, keďže modernizáciou prechádzajú sociálne zariadenia, kotolňa i kúrenie. Práce začali v apríli tohto roku, ukončené by mali byť koncom augusta. Žiaci sa tak po prázdninách vrátia do vynovenej školy za približne trištvrte milióna €.

Kontrolný deň prebiehajúcich prác absolvoval dnes trenčiansky župan Jaroslav Baška aj na tejto stavbe. „V tejto chvíli sa dokončuje gro prác súvisiacich s opravou fasády, úpravy obvodového plášťa i dverových otvorov by tak mali byť hotové do niekoľkých dní. Dokončovanie prebieha najmä v oblasti kúrenia, vody a sociálnych zariadení. Tie by mali byť hotové k začiatku školského roku,“ komentoval riaditeľ školy Ľuboš Chochlík s tým, že práce na fasáde mierne komplikovalo počasie, modernizáciu kotolne o niečo zdržala dlhá zima a teda aj vykurovacia sezóna.

Výsledky modernizácie však budú stáť za to nielen z estetického, bezpečnostného hľadiska a komfortu, ale aj z toho ekonomického, keďže očakávané úspory na vykurovaní a prevádzke budovy sú odhadované až na 60%. Konkrétne čísla však budú zrejmé až po prvej vykurovacej sezóne, ktorú budova absolvuje v novom šate. Tieto investície do SOŠ Pod Sokolicami nie sú zďaleka posledné, kraj sa uchádza o finančné prostriedky z Integrovaného regionálneho operačného programu, prostredníctvom ktorých by sa mali zmodernizovať priestory určené na odborné vzdelávanie.

autor: vr
Detail obrázku - Kontrolný deň ukázal, že trojlístok tých najväčších krajských investícií rozkvitne už túto jeseň
Detail obrázku - Kontrolný deň ukázal, že trojlístok tých najväčších krajských investícií rozkvitne už túto jeseň
Detail obrázku - Kontrolný deň ukázal, že trojlístok tých najväčších krajských investícií rozkvitne už túto jeseň
Detail obrázku - Kontrolný deň ukázal, že trojlístok tých najväčších krajských investícií rozkvitne už túto jeseň

Partneri NsP Bojnice

Linky
Spolok lekárov, Lekárska komora, Asociácia nemocníc, Slov. kom. sestier a pôr. asisteniek, Mesto Prievidza, Mesto Bojnice, Zámok BOJNICE,
Kúpele Bojnice, ZOO Bojnice, VŠZP,

Stránky www.hospital-bojnice.sk prevádzkuje Nemocnica s poliklinikou Prievidza, Nemocničná 2, 972 01 Bojnice.
Created by WebCreative.info © 2010 - 2018 All rights reserved.