Jubilejný 10. ročník Športového dňa preveril fyzické zdatnosti zamestnancov bojnickej nemocnice

V posledný júnový deň – v piatok 30.06.2017 – sa v areáli Minigolfu Prievidza konal 10. ročník Športového dňa, ktorý je určený zamestnancom Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach. Vedenie bojnickej nemocnice pripravilo pracovníkom príjemné popoludnie plné športových aktivít, na ktoré prijal pozvanie aj Jaroslav Baška, predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja.

športový deň

Športom ku zdraviu
Pravidelný pohyb a športové aktivity sú nielen prevenciou voči rôznym ochoreniam, ale často i účinnou medicínou. Práve preto sa rozhodlo vedenie bojnickej nemocnice zorganizovať už desiaty ročník Športového dňa, počas ktorého si zamestnanci NsP Prievidza mali možnosť zašportovať, relaxovať, zasúťažiť si a utužiť kolegiálne vzťahy. Jubilejného ročníka sa zúčastnilo 233 pracovníkov a pozvanie neodmietol ani Jaroslav Baška, župan Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorý je známy svojim kladným vzťahom k športu.
Počas celého popoludnia prebiehali súťaže a športové aktivity, a tak sa zamestnanci mohli zapojiť do turnaja v stolnom tenise, súťažiť v hode infúznou fľašou, zahrať si minigolf či zmerať si sily v preťahovaní lanom. „Športový deň je už tradičným podujatím, ktoré organizujeme pre našich zamestnancov. Práca v nemocnici je krásna, ale aj fyzicky a psychicky náročná. Nesmieme preto zabúdať na oddych a aktívny relax, a to aj formou takých aktivít, ako je Športový deň,“ vysvetľuje zámer podujatia Ivan Gašparovič, riaditeľ NsP Prievidza. Zároveň dodáva, že športové popoludnie je skvelou príležitosťou, ako posilniť kolegiálne vzťahy pracovníkov. „V nemocnici nie je popri pracovnom nasadení príliš času nazvyš, a preto som rád, že sa kolegovia môžu stretnúť aj mimo práce. Obzvlášť v nemocnici je dôležité, aby bol tím dokonale zohratý a fungoval v priateľskej atmosfére,“ uzatvára riaditeľ bojnickej nemocnice.

Pre viac informácií kontaktujte: Mgr. Radka Križanová, radka.krizanova@hospital-bojnice.sk, tel.: +421 46 5112 121, mob.: +421 907 708 516

športový deň