Uvuloplastika - odstránenie zväčšeného čapíka v dutine ústnej

Čo tento zákrok vyrieši Pri operácii sa odstraňuje čapík v dutine ústnej, ktorý môže byť patologicky zväčšený alebo predĺžený a spôsobuje chrápanie. Rovnako sa odstraňuje aj v prípade výskytu nádorových zmien čapíka - zhubných aj nezhubných.
Príprava na zákrok Pred zákrokom je potrebné predoperačné vyšetrenie. Na výkon v lokálnej anestézii pacient prichádza v deň operácie a prepustený je podľa hojenia rany najčastejšie v rovnaký deň alebo v deň po operácii.
Ako zákrok prebieha Výkon sa realizuje najmä v lokálnej anestézii. Pacient prichádza na operáciu s predoperačným vyšetrením v deň výkonu, musí byť nalačno. Po prepustení sú potrebné výplachy dutiny ústnej odvarmi liečivých rastlín, niekoľko dní prijímať mäkkšiu, kašovitú stravu. Kontrola nasleduje 2 týždne po operácii.
Doplňujúce informácie Dostaviť sa v dobrom zdravotnom stave s výpisom zo zdravotnej dokumentácie od obvodného lekára. 5 dní pred operačným zákrokom už neužívať nesteroidné antireumatiká, anopyrín. Konkrétne doporučenie možno konzultovať s lekárom, ktorý indikuje konkrétny operačný výkon. Výkon nie je spoplatnený. Výnimku tvoria pacienti v pozícii samoplatcu.
Ako sa objednať Na výkon sa možno objednať osobne v ORL ambulancii NsP Bojnice, resp. telefonicky na tel. č: 046/5112334.