Klinická onkológia v nových priestoroch

Pracovisko KLINICKEJ ONKOLÓGIE sa od septembra 2018 nachádza v nových priestoroch a to v hlavnej budove na prízemí, vpravo od recepcie.  

Niečo z histórie oddelenia

Onkologické oddelenie bolo v našej nemocnici  otvorené  v mesiaci máj r. 1993. Nachádzalo sa v priestoroch bývalého urologického oddelenia, budova A, prízemie blok F.  Bola tam zriadená onkologická ambulancia i nemocničná časť s 12 lôžkami, s nepretržitým 24 hod. režimom. Dôležitou časťou bolo vytvorenie provizórnej miestnosti  na riedene  toxických cytostatík s prísnym režimom. Bolo nutné  zabezpečiť  digestor /odsávač/ v ktorom boli lieky pripravované a tiež komín, na odvádzanie prchavých látok  počas prípravy.  
V roku 2001 bola navrhnutá  prestavba  nových operačných sál. V rámci tejto prestavby bol  vytvorený projekt na nové onkologické oddelenie. Po nariadení  MZ SR v roku 2011, boli vo väčšine okresných nemocníc zrušene onkologické oddelenia a boli vytvorené ambulancie so stacionárom, kde sa systémová onkologická liečba podávala ambulantne.

Čo priniesli nové priestory 

V nových priestoroch sme vybudovali onkologickú ambulanciu,  stacionár s dvanástimi posteľami a tromi polohovacími  kreslami. Máme novovybudovanú prípravovňu cytostatík, ktorá spĺňa požadované predpisy. Taktiež sme vytvorili  dve oddelené izby pre mužov a dve izby pre ženy s toaletami ku každej izbe. Počet lôžok sa nezmenil a tak môžeme súčasne  vyšetriť 12 pacientov.  Izby sú vybavené televízormi, ovládané pacientom so zvukom do ovládacieho panelu, tak aby nerušil pacientov.
Veľkým prínosom bolo rozšírenie ambulancie  a zriadenie čakárne pre pacientov priamo na oddelení, aby už nemuseli čakať na chodbách.  Vytvorila sa miestnosť pre dispenzarizáciu  pacientov, nová vyšetrovňa a sesterská miestnosť. V rámci dovybavenia oddelenia čakáme na nové postele a monitorovací systém.

Fotogaléria

OZNAM ODBEROVÁ AMBULANCIA

Partneri