Desať monitorov dychu pre novorodenecké oddelenie.

Nadácia Križovatka darovala novorodeneckému oddeleniu Nemocnici s poliklinikou v Prievidzi so sídlom v Bojniciach desať nových monitorov dychu Babysense 1 Pro. Pomocnú ruku jej podala spoločnosť KiK, s ktorou Nadácia Križovatka spolupracuje už niekoľko rokov a vďaka ktorej bolo do slovenských nemocníc doteraz darovaných 238 prístrojov pre kontrolu dychu novorodencov. KiK už roky podporuje aj charitatívne projekty. Medzi organizácie, ktorým obchodný reťazec dlhodobo pomáha, patrí aj Nadácia Križovatka.

Nadácia Križovatka  je mimovládna nezisková  organizácia,  ktorá od roku  2008 šíri ako  jediná v SR povedomie o Syndróme náhleho úmrtia dojčiat (SIDS) a o možnostiach ochrany ohrozených detí do 1 roku veku. Vďaka darcom a sponzorom pomáha vybaviť slovenské nemocnice  a pôrodnice monitorom dychu. Tento monitor dychu stráži nielen zástavu dychu, ale tiež apnoe pauzy, a akékoľvek nepravidelnosti dychu dieťaťa a okamžite spustí alarm, aby privolal pomoc rodiča, ktorý môže v prípade potreby včas poskytnúť dieťaťu prvú pomoc.

„Našim cieľom je, aby bolo monitorom dychu vybavené každé lôžko pre novorodencov a dojčatá.“ vyjadrila sa Táňa Tomasch riaditeľka Nadácie Križovatka.

Sme veľmi vďační a vážime si podporu Nadácie Križovatka, ktorá opäť darovala nášmu novorodeneckému oddeleniu monitory dychu. Vzájomnú spoluprácu sme nadviazali už v roku 2009, kedy nám prvýkrát venovali monitory dychu Babysense. Novorodenecké oddelenie a jeho kolektív je nezištne nápomocný pri realizovaní projektu zapožičania monitorov dychu aj na domáce použitie. Tento projekt nemocnica podporuje úspešne už niekoľko rokov. 

Vedenie nemocnice, personál novorodeneckého oddelenia, mamičky, ale i naši najmenší pacienti sa chceme touto cestou veľmi pekne poďakovať Nadácii Križovatka a spoločnosti KIK textil. Aj vďaka vašim darom môžeme spoľahlivo kontrolovať dýchanie dieťaťa a tak zabrániť náhlemu úmrtiu. 

 

 

Fotogaléria