Nové postele a skrinky na bojnickej gynekológii. Mamičky sa môžu tešiť na vyšší komfort a pohodlie

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie spolu s Novorodeneckým úsekom Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach prinášajú v poslednom období samé dobré správy. Okrem nových detských postieľok pribudli na oddelenie polohovateľné postele pre čerstvé mamičky, ale aj skrinky, ktoré sa podarilo získať na základe zbierky usporiadanej mestom Prievidza.

Komfortnejšie izby mamičky vrelo oceňujú
Vynovené izby bojnickej gynekológie sa v súčasnosti môžu popýšiť novými detskými postieľkami od spoločnosti Hyundai Motor Czech s. r. o., organizačná zložka Slovakia, a takisto štyrmi novými novorodeneckými postieľkami od Nadácie COOP Jednota, ktorá okrem toho bojnickej nemocnici darovala aj štyri lôžka s nočnými stolíkmi.
Ďalšou novinkou, ktorú si bojnická nemocnica pre mamičky pripravila, sú skrinky, ktoré sa podarilo získať vďaka dobrovoľnej zbierke usporiadanej mestom Prievidza. V praxi majú pre mamičky uvedené skrinky na mieru obrovský význam. Podľa slov vedúcej sestry Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia NsP Prievidza, Bc. Ľubomíry Ondrejíčkovej, sú skrinky veľkým plusom nielen pre personál, no najmä pre rodičky, ktoré si nový nábytok pochvaľujú.
Nové skrinky na gynekologickom oddelení si bola v stredu 20. decembra 2017 osobne prezrieť aj primátorka mesta Prievidza Katarína Macháčková, ktorá víta spoluprácu bojnickej nemocnice a mesta Prievidza, a teší sa z pozitívnych spätných väzieb.
„Nábytok a skrinky sú, samozrejme, bežnou súčasťou izieb nemocnice. V tomto prípade však ide o spevnené špeciálne skrinky vyrobené na mieru,“ vysvetľuje Ivan Gašparovič, riaditeľ NsP Prievidza a zároveň dodáva, že vrelo víta každú podobnú aktivitu zo strany mesta Prievidza. „Som veľmi rád, že primátorka mesta Prievidza Katarína Macháčková, rovnako aj všetci ľudia, ktorí sa do zbierky zapojili, sa zaujímajú o dianie v bojnickej nemocnici. Spoločnými silami sa nám tak darí zlepšovať úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Mestu Prievidza a všetkým ľuďom zapojeným do zbierky srdečne ďakujem,“ uzavrel Ivan Gašparovič.

Pre viac informácií kontaktujte: Mgr. Radka Križanová, radka.krizanova@hospital-bojnice.sk, tel.: +421 46 5112 121, mob.: +421 907 708 516

nove postele nsp prievidza