Výťažok z Gulášfestu smeruje na detské oddelenie

Detskému oddeleniu Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach venovali dnes organizátori podujatia Gulášfest na Fačkovskom sedle výťažok z predaja gulášu, ktorý varili súťažné tímy. Finančné prostriedky vo výške 765 eur plánuje oddelenie použiť na rekonštrukciu kúpeľne, ktorá si to už vyžaduje. „Kúpeľňa na oddelení dojčiat určená pre sprevádzajúce osoby detí by bola nadštandardná. Chceme prerobiť sprchový kút aj toaletu. Získané finančné prostriedky predstavujú základ,“ uviedla primárka detského oddelenia Alena Pillarová.

vytazok z gulasfestu

„Pred dvomi rokmi tu ležala moja dcérka, celý personál sa k nám choval veľmi dobre. Úsmev na oddelení potrebujete ako podporu pre vyliečenie dieťaťa, aj ako podporu pre rodičov. Videli sme, čo všetko na oddelení chýba a preto sme sa rozhodli, že podporíme detské oddelenie,“ povedal organizátor podujatia Zdenko Nedeliak.

Finančná podpora prichádza do nemocnice po druhý krát a v spolupráci s oddelením chcú organizátori Gulášfestu pokračovať aj naďalej. Minulý rok venovali detskému oddeleniu 600 eur, ktoré použili na technické vybavenie.

vytazok z gulasfestu