Aktuality

Stav hospitalizovaných s ochorením COVID-19

14.9.2021
Stav hospitalizovaných s ochorením COVID-19 ku dňu 13.9.2021.

Veľkokapacitné krajské očkovacie centrum v Prievidzi

26.8.2021
Oznamujeme záujemcom o očkovanie, že Veľkokapacitné krajské očkovacie centrum v Prievidzi bude poslednýkrát očkovať v sobotu 28. augusta, v čase od 8.00 h do 15.00 h. Očkovacie tímy budú podávať vakcínu Comirnaty od spoločností Pfizer/BioNTech.

Oznam ODCH ambulancie

20.8.2021
Od 23.8.2021 bude naša ODCH ambulancia poskytovať nasledovné geriatrické vyšetrenia

Antigénové testovanie - manipulačný poplatok 5 €

16.8.2021
Nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach v pondelok 16.8.2021 spustila odberové miesto, ktoré bude slúžiť širokej verejnosti na testovanie COVID-19 antigénovými testami.

Chobotničky pre našich novorodencov

24.7.2021
Novorodenecké oddelenie našej nemocnice veľmi pekne ďakuje Trenčianskemu samosprávnemu kraju za hačkované vecičky "chobotničky". Ide o pomôcku, hračku, ktorej chápadielka chobotničky pripomínajú bábätku pupočnú šnúru, vďaka čomu sa cíti ako v brušku svojej mamičky, čo dieťatku dodáva pocit bezpečia. Keďže bábätka majú silne vyvinutý úchopový reflex, v brušku boli zvyknuté na dotyk pupočnej šnúry, tieto chápadielka zamestnajú ich malé detské ručičky a upokoja ich, pretože tvar chápadielok im je známy na dotyk a dodáva im pocit bezpečia. Práve preto sú vhodné aj pre detičky s chorým srdiečkom alebo pre bábätka, ktoré sa rozhodli prísť na svet o trošku skôr a sú umiestnené v inkubátoroch, odkázané na prístroje. Vďaka týmto chápadielkam sú pokojnejšie a nevyťahujú si hadičky, ktoré sú pre nich životne dôležité.

Ocenenie neurologického oddelenia

02.6.2021
Nášmu neurologickému oddeleniu sa podarilo získať ocenenie za starostlivosť o pacientov s NCMP za rok 2020 - ESO Gold Angels Award

Medzinárodný deň sestier

12.5.2021
Sestry, ďakujeme vám za všetko, čo pre našich pacientov denne robíte❤️

Vyšetrenie protilátok COVID 19 pre samoplatcov.

03.5.2021
Oddelenie laboratórnej medicíny NsP Prievidza, nemocnica Bojnice ponúka širokej verejnosti vyšetrenia protilátok anti-SARS-CoV-2 IgG a anti-SARS-CoV-2 IgM.

Veľkokapacitné krajské očkovacie centrum Prievidza

15.4.2021
Už túto sobotu 17. apríla 2021 sa o 8.00 h po prvýkrát otvoria brány Veľkokapacitného krajského očkovacieho centra v Prievidzi, ktoré zastrešuje naša nemocnica ako poskytovateľ zdravotnej starostlivosti.

Oznam pre darcov krvi

08.3.2021
Naše transfúzne oddelenie v čase pandémie COVID-19 plánuje objednávanie darcov a darkýň krvi na presný čas príchodu k nám. Pretože naše odberové kapacity máme opakovane naplnené, nevieme vyhovieť všetkým, aby prišli darovať krv na našom transfúznom oddelení v Bojniciach. Prosíme preto darcov krvi, na ktorých už nevyjde čas na odber u nás na Transfúznom odd v NsP Bojnice, aby sa prihlásili na odber krvi v odberových miestach Národnej transfúznej služby v Trenčíne, Martine alebo v Banskej Bystrici. Cestovanie mimo okres s negatívnym Ag testom pre COVID-19 je "služba vo verejnom záujme". Určitý nadpočet darcov krvi nám vzniká práve tým, že Národná transfúzna služba v tomto čase má zrušené mobilné odbery formou MOJ-ok. V tejto epidemickej situácii musíme aj my zabezpečiť dostatočné protiepidemické opatrenia na Transfúznom oddelení v záujme zachovania zdravia darcov krvi, ako aj zamestnancov oddelenia. Jedným z nich je, aby sa nám darcovia krvi zbytočne nezhromažďovali. Tým sme prinútení z kapacitných dôvodov nášho pracoviska, počet darcov regulovať. Ďakujeme vopred za pochopenie. Kontakty na stránke NTS: www.ntssr.sk

Bojnická nemocnica oslavuje svoje 60.výročie.

25.2.2021
V roku 1961 V Bojniciach otvorili najmodernejšiu nemocnicu na Slovensku. V deň 13. výročia Februárového víťazstva dostal banícky región Hornej Nitry pekný a dôležitý darček. V Bojniciach otvorili nový ústav národného zdravia.

DAR "Nadácie slovenskej advokácie"

10.2.2021
Zamestnanci NsP Prievidza so sídlom v Bojniciach sa touto cestou chcú poďakovať darcovi a to "Nadácii slovenskej advokácie" a jej zástupkyni JUDr.Zuzane Čížovej, ktorá dnes doručila do nemocnice 520 l dezinfekcie,ktorú v súčasnej dobe tak veľmi potrebujeme. Takisto obrovská vďaka patrí nadácii za finančný dar vo výške 1500 €, ktorý sa použije na zakúpenie nevyhnutných pomôcok na oddeleniach nemocnice.

V bojnickej nemocnici vykonali jedinečný operačný zákrok.

10.2.2021
Operačnému tímu chirurgického oddelenia pod vedením primára MUDr. Velického Romana sa vo februári 2021 podarilo úspešne vykonať jedinečný operačný zákrok, ktorý sa robí väčšinou v špeciálnych klinikách. Jedinečný operačný zákrok bol prevedený u pacientky so zhubným nádorom hornej časti konečníka.

Finančný dar pre OTO - poďakovanie

08.2.2021
Vedenie Ortopedicko – traumatologického oddelenia NsP Prievidza so sídlom v Bojniciach vyjadruje úprimné poďakovanie spoločnosti MSM GROUP so sídlom v Dubnici nad Váhom, za poskytnutie finančného príspevku 2000 eur, vďaka ktorému si mohli kúpiť nový resuscitačný a vizitný vozík na lôžkové oddelenie.

Oznam - vakcinácia proti COVID-19

01.2.2021
Pre urýchlenie administratívnej práce v našom vakcinačnom stredisku, by sme chceli veľmi pekne požiadať záujemcov o očkovanie proti ochoreniu COVID-19 (ktorí majú možnosť a technické vybavenie), aby si pred príchodom do vakcinačnej miestnosti vytlačili a vyplnili 2x tlačivo "Informovaný súhlas pacienta s očkovaním" a 1x Dotazník s anamnestickými otázkami pred očkovaním. V prípade, že tlačivá nebudete mať so sebou, vyplníte ich priamo na mieste. Za pomoc vopred ďakujeme.
<< < 1 2 3 4 5 > >>

Vakcinačné stredisko

Antigénové testovanie

PCR testovanie

Partneri