ANDREJ SEKERA POMOHOL BOJNICKEJ NEMOCNICI

V tejto neľahkej situácii, kedy sa snažíme bojovať s novým neviditeľným vírusom COVID – 19, nám veľmi  pomohol náš rodák a skvelý hokejový reprezentant Andrej Sekera s rodinou.

 “Pomáhať je ľudské, a keďže som vďaka hokeju zarobil nejaké peniaze, tak spolu s manželkou sme sa rozhodli pomôcť bojnickej nemocnici, kde som sa aj narodil. V týchto dňoch sú lekári, predavači a iní ľudia, ktorí nasadzujú vlastné životy, pre nás veľkí hrdinovia.“  uviedol pre nemenovaný slovenský denník.

Hneď, ako sa vedenie dozvedelo o finančnom dare, kontaktovalo pána Sekeru. Elektronicky sme mu zaslali zoznam akútne potrebných ochranných pomôcok a prístrojov. On spolu s manželkou Katkou telefonicky kontaktovali všetkých dodávateľov a povybavoval promptné dodanie v rámci aktuálnych možností.

V období pred veľkonočnými sviatkami bol dodaný do nášho zariadenia lis na dekontaminovaný odpad s príslušenstvom, ktorý bol inštalovaný v priestoroch karanténneho oddelenia.

Prístroj Medivak MV je určený na dekontamináciu nebezpečného zdravotníckeho odpadu a zároveň k redukcii jeho objemu. Dekontaminový odpad je nepriedušne zapuzdrený (zatavený), je dekontaminovaný (zbavený nebezpečných vlastností - infekčnosť) a jeho objem je zredukovaný (zmenšený až o 70%). Pre zníženie rizika pri ďalšej manipulácii s odpadom je pri každom pracovnom cykle ošetrený povrch vreca,  ako i priestor pracovnej komory aerosoľou dezinfekčného prostriedku, ktorý je vopred nariedený do požadovanej koncentrácie.

Tiež sme obdržali zásielku 2 000 ks tvárových masiek so strieborným vláknom, doplnené o  280 kusov ochranných štítov,  ktoré slúžia ako veľmi užitočná ochrana zdravotníckeho personálu.  K dnešnému dňu nám zatiaľ prišla časť  respirátorov FFP2 v počte 200 ks a zvyšných 5 300 kusov bude dodávaných postupne.

V priebehu tohto týždňa očakávame ešte dodanie 500 000 kusov 3-vrstvových jednorazových ochranných rúšok.

Finančne aj časovo najnáročnejší bol nákup dvoch univerzálnych dýchacích prístrojov DRÄGER SAVINA 300 SELECT bez zvlhčovača, ktorých dodanie je naplánované na jún 2020.

Pacientsky servoventilátor Dräger Savina 300 je ventilátor určený na ventiláciu dospelých a pediatrických pacientov a ponúka režimy mandatórnej ventilácie (VC-CMV, VC-AC, VC-SIMV, PC-AC, PC-BiPAP/PC-SIMV+, VC-MMV),  režimy ventilácie na podporu spontánneho dýchania (NIV, SPN-CPAP) a monitorovanie dýchacích ciest.  Savina 300 má zabudovanú turbínu s rýchlym nástupom a kontinuálne vysokým inspiračným prietokom až 250 litrov za minútu. Na turbínu poskytuje Dräger 8-ročnú záruku, bez obmedzenia počtu odventilovaných hodín. Má jednoduché a intuitívne ovládanie umožňujúce rýchle a precízne nastavenie ventilátora, inteligentné nastavovanie alarmov pre rýchlu odpoveď na vyvolanú alarmovú situáciu. Hladké plochy umožňujú jednoduché čistenie a dezinfekciu.  

 

Vedenie nemocnice, personál a pacienti Hornej Nitry sa chceme touto cestou čo najsrdečnejšie poďakovať Andrejovi Sekerovi s rodinou, že nám pomohli zabezpečiť  najnutnejšie ochranné pomôcky v  boji proti koronavírusu. Nesmierne si to všetci vážime a ďakujem, že sa v Bojniciach narodil človek s veľkým srdiečkom.

Fotogaléria

PCR test pre samoplatcov

AG test pre samoplatcov

PCR testovanie

Partneri