Medzinárodný deň detí v našej nemocnici

Dnes v našej nemocnici čakalo detských pacientov prekvapenie. Keďže mali krásny sviatok – Medzinárodný deň detí, ktorý žiaľ museli zo zdravotných dôvodov osláviť v nemocnici, snažili sme sa im v tento deň aspoň na chvíľu vyčariť na tváričkách úsmev. Po príchode do herne detského oddelenia sa im ihneď rozžialili očká, keď ich privítala krásna princezná Zdravulienka. Porozprávala im krátky náučný príbeh, aké dôležité je starať sa o svoje zdravie a rozdala darčeky, ktoré si dotvorili podľa vlastnej fantázie. Deti boli veľmi šikovné a každé si pripravilo prekvapenie pre milú princezničku v modrých šatách. Počas vyfarbovania obrázka mohli navštíviť princezninu pomocníčku Moniku, ktorá ich za okamih premenila na jednorožca, spidermana, futbalistu i tigra. Nakoniec princezná malých pacientov odmenila balónom a sladkým balíčkom. Samozrejme nezabudla ani na deti, ktoré nemohli pre svoj komplikovaný zdravotný stav opustiť nemocničnú izbu a osobne ich navštívila, aby im odovzdala balíček s balónom. A keďže máme v nemocnici aj čerstvo narodené detičky, myslela princezná Zdravulienka aj na ne. Pozdravila a obdarovala ich mamičky na oddelení šestonedelia.     

Vedenie nemocnice, personál detského a novorodeneckého oddelenia, ale najmä naši najmenší pacienti sa chceme touto cestou poďakovať  Monike Briatkovej, ktorá sa rozhodla pomaľovať tváričky našim detským pacientom a  aspoň na malú chvíľu im spríjemniť pobyt v nemocničnom prostredí.

Taktiež srdečne ďakujeme všetkým, ktorí pomohli pri organizovaní tejto milej akcie a detským pacientom prajeme veľa zdravia a skorý návrat do domáceho prostredia.

Fotogaléria